Kdysi dávno mi kolega v práci vyprávěl, že dostal na vánoce od ženy set na výrobu domácího piva. Tato informace mne tak zaujala, že jsem neváhal a koupil si uvedené také. A začal experimentovat. 

První výsledky byly nevalné, ale zápal pro věc obrovský. Postupně jsem se začal o problematiku více zajímat, nakoupil nezbytné příslušenství a začal "vařit" ze surovin. V hrncích, s all-in-one vybavením, na plynu atd. Výbava se rozšiřovala, výsledky zkvalitňovaly, představy se rozšiřovaly a více zhmotňovaly. Garáž se plnila různými pomůckami a domovarnickou technologií. Vyrobené pivo začalo chutnat i mému okolí. 

Od té doby už uběhlo mnoho let. Začal jsem se opájet představou, jaké by to bylo mít svůj vlastní pivovárek. Zásadní zlom nastal když jsem ukončil práci v automotive branži, které jsem se věnoval většinu svého profesního života a začal přemýšlet co dál. To byl další spouštěč následujících údálostí. Bylo rozhodnuto se pokusit o životní změnu. Přihlásil jsem se do rekvalifikace Pivovarnictví a sladovnictví kterou jsem zdárně včetně praxe absolvoval. 

Začalo období příprav. Kde ? Kdy ? Jak ? Za co ? Obrovské spousty výzev.

Neuvěřitelné se podařilo, v průběhu bláznivého roku 2021 jsme postavili, vybavili a na přelomu 2021/2022 zahájili činnost minipivovaru. Předcházelo tomu množství událostí, které vydají snad na celou knihu, minimálně na delší publikaci. 

V našem multifunkčním "domečku" na Vysočině spolu s mojí životní partnerkou Ivanou (která je současně mým nezlomným opěrným bodem) provozujeme nyní vícero činností, například i cvičebnu jógy včetně zázemí. Pro pivovárek je k dispozici i posezení s výčepem. 

Je to celé zhmotnění našich představ a věcí, které děláme rádi a s láskou. Cílem je dělat vše s maximální kvalitou a pokorou.

Platí heslo, že jen mrtvé ryby plavou po proudu ... Děkujeme všem kdo nám drží palce.

Jiří Pešek a Ivana Pešková

PIVO PEŠEK s.r.o.
Milíkov 11, 594 42 Černá, pivovar : Černá 139
IČ : 07084145
pivo-pesek@m-step.cz, tel : 724 088 822 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!