Naše pivo

Pivo vaříme s pokorou, radostí a láskou. V pivovaru nemáme žádnou pokročilou automatizaci, nejsou dopravníky, PLCéčka, dotykové displeje, senzory... Vše zpracováváme a provádíme ručně. Prostě řemeslný (craft) pivovar. Srdcem pivovaru je 5hl varna. Proces výroby je uzavřený a celé kvašení probíhá v CK tancích. Tím je maximálně sníženo riziko případné kontaminace. Pivo je nefiltrované a nepasterované. Je "živé" a obsahuje spousty prospěšných látek. Proto i kratší trvanlivost, ale říkáme : pivo je k pití a ne ke skladování :-). Základem naší produkce jsou ležáky (světlý 11 a polotmavý 12). Jako hlavní surovina pro ležáky je použit český humnový slad, doplněn bavorskými slady. Chmely jsou české - Premiant, Sládek a Žatecký poloranný červeňák. Pro pivo ADAM je použit americký chmel Citra a pro pivo ŠTĚPÁN chmel Kazbek. Recepty jsou postaveny tak aby částečně vynikla chuť sladu a pivo nebylo až příliš hořké. Pivo plníme do 10L, 20L a 30L KEG sudů s uzávěrem FLACH (plochý naražeč -“žehlička”) a 1L/2L PET lahví. 

 Chceme přinést radost z kvalitního nápoje i zde na drsné Vysočině.

Ing. Jiří Pešek - sládek pivovaru

VINCEK 11

Světlý ležák z českých a bavorských sladů a českých chmelů Premiant, Sládek a Žatecký poloranný červeňák, vařený na dva rmuty. EPM 11%, alc 4,4% obj, IBU 26. Vyniká příjemnou sladovou, mírně chmelenou chutí a výbornou pitelností. Vlajková loď našeho pivovaru.

KEG sudy a PET 1L a 2L

ADAM 13

Světlé silné svrchně kvašené pivo z českého sladu a amerického chmele (Citra). EPM 13%, alc 5,5% obj, IBU 36. Vyniká výraznou vůní a chutí. Obsahuje citrusové aroma grapefruitu a limetky, které je doplněno nádechem tropického ovoce. Ejlová chuťka, která nezklame.

KEG sudy a PET 1L a 2L

VAŠEK 12

Mírně polotmavý ležák z českých a bavorských sladů a českých chmelů Premiant, Sládek a Žatecký poloranný červeňák, vařený na dva rmuty. EPM 12%, alc 5,0% obj, IBU 25. Vyniká příjemnou sladovou, mírně chmelenou chutí a výbornou pitelností. Prostě plnotučná klasika.

KEG sudy a PET 1L a 2L 

ŠTĚPÁN 10

Osvěžující desítka z českého sladu a českých chmelů (Premiant, Sládek, Kazbek), vařená na dva rmuty. EPM 10%, alc 3,8% obj, IBU 28. Spodně kvašené pivo za studena chmelené odrůdou Kazbek. Lehké, s velmi mírným nádechem citrusů a zároveň plné. Fajn záležitost na celoroční popíjení.

KEG sudy a PET 1L a 2L

VIKTOR 11 – red ale

Plné svrchně kvašené pivo s výrazným podílem sladu Red X doplněného českým sladem a americkým chmelem (El Dorado). EPM 11%, alc 4,6% obj, IBU 32. Vyniká zajimavou vůní a chutí. Obsahuje aroma sladkého ovoce – meruňka, ananas, mango, vodní meloun, hruška. Zajimavá alternativa pro milovníky svrchně kvašených piv.

KEG sudy a PET 1L a 2L.

PIVO PEŠEK s.r.o.
Milíkov 11, 594 42 Černá, pivovar : Černá 139
IČ : 07084145
pivo-pesek@m-step.cz, tel : 724 088 822 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!