Naše pivo

Pivo vaříme s pokorou, radostí a láskou. V pivovaru nemáme žádnou pokročilou automatizaci, nejsou dopravníky, PLCéčka, dotykové displeje, senzory... Vše zpracováváme a provádíme ručně. Prostě řemeslný (craft) pivovar. Srdcem pivovaru je 5hl varna. Proces výroby je uzavřený a celé kvašení probíhá v CK tancích. Tím je maximálně sníženo riziko případné kontaminace. Pivo je nefiltrované a nepasterované. Je "živé" a obsahuje spousty prospěšných látek. Proto i kratší trvanlivost, ale říkáme : pivo je k pití a ne ke skladování :-). Základem naší produkce jsou ležáky (světlý 11 a polotmavý 12). Jako hlavní surovina pro ležáky je použit český humnový slad, doplněn bavorskými slady. Chmely jsou české - Premiant a Žatecký poloranný červeňák. Recepty jsou postaveny tak aby vynikla chuť sladu a pivo nebylo příliš hořké. Pivo plníme do 20L a 30L KEG sudů s uzávěrem FLACH (plochý naražeč -“žehlička”) a 2L PET lahví. Časem doplníme sortiment o pšeničné pivo a nějaký ten svrchně kvašený speciál. Chceme přinést radost z kvalitního nápoje i zde na drsné Vysočině.

Ing. Jiří Pešek - sládek pivovaru

Světlý ležák z českých a bavorských sladů (humnová sladovna Ferdinand Benešov, Weyermann Bamberg) a českých chmelů (Premiant a Žatecký poloranný červeňák), vařený na dva rmuty. EPM 11. Vyniká příjemnou sladovou, mírně chmelenou chutí a výbornou pitelností.

K dispozici celoročně.

Polotmavý ležák z českých a bavorských sladů (humnová sladovna Ferdinand Benešov, Weyermann Bamberg) a českých chmelů (Premiant a Žatecký poloranný červeňák), vařený na dva rmuty. EPM 12. Vyniká příjemnou sladovou, mírně chmelenou chutí a výbornou pitelností.

 K dispozici celoročně.

PIVO PEŠEK s.r.o.
Milíkov 11, 594 42 Černá, pivovar : Černá 139
IČ : 07084145
pivo-pesek@m-step.cz, tel : 724 088 822 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!